
Dubbel succes bij Innopack

Bij verpakkingsbedrijf Innopack in Rhenen werken sinds een aantal maanden twee nieuwe medewerkers: Koali en Paulette. Beiden begonnen een werktraject via HetWerktNu en vonden bij Innopack de werkplek die bij hen past. Met plezier zijn ze weer aan de slag. Een mooi voorbeeld hoe werken werkt, voor iedereen.
‘Ik werk met plezier’
Toen een eerdere detachering stopte, kwam Koali tijdelijk bij IW4 te werken met als doel een passende werkplek te vinden. Na een periode bij de afdeling Food van IW4 werd bij Innopack een leerwerkplek gevonden. Dat bleek een schot in de roos: inmiddels heeft Koali een contract en werkt ze met begeleiding van Iris Heikamp (jobcoach) aan een duurzaam dienstverband.
Koali spreekt nog niet vloeiend Nederlands, maar op de werkvloer is de samenwerking met haar collega’s heel belangrijk.
‘Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Ik vind het fijn om lekker te werken. Mijn collega Paulette helpt mij, bijvoorbeeld om dingen te begrijpen. En ik leer haar af en toe wat woordjes Frans 😊.’
‘Ik doe weer mee – en dat voelt goed’
Ook Paulette begon een aantal maanden geleden bij Innopack. Na een periode van tegenslag bood HetWerktNu, in samenwerking met Gemeente Veenendaal het traject ‘Bemiddeling met Dienstverband’ bij IW4 haar een kans om op haar eigen tempo opnieuw te beginnen.
‘De afgelopen jaren waren zwaar. Ik stond er alleen voor met twee jonge kinderen en kwam in de bijstand terecht. Werken combineren met mijn thuissituatie lukte niet en ik raakte in een neerwaartse spiraal. Ik voelde me aan de zijlijn van de maatschappij staan – alsof ik geen waarde meer had. Mijn zelfbeeld was zo laag geworden dat ik nergens meer energie of motivatie voor kon opbrengen. En het ergste was: ik herkende mezelf niet meer.
Maar bij IW4 kreeg ik het vertrouwen om weer te starten. Als onderdeel van mijn traject bouwde ik mijn uren en zelfvertrouwen op. Ik ontdekte dat het wél kon. Via een leerwerkplek bij Innopack kon ik ervaren of het werk bij mij zou passen. Die stap bleek precies goed. Het voelde veilig dat ik op HetWerktNu kon terugvallen als het niet zou lukken – maar dat was niet nodig. Ik voel me hier op mijn plek. Ik doe liever wat eenvoudiger werk, dat past nu goed bij mijn situatie. Ik kan werk en privé combineren, en kom met een voldaan gevoel thuis.
Het team is klein en fijn, dat werkt goed voor mij. Ik werk graag samen met Koali – we leren van elkaar en helpen elkaar. Ik ben enorm blij met deze kans. Ik voel me weer onderdeel van de maatschappij. Ik doe weer mee.”
‘Iedereen verdient een kans’
Karel de Jong van Innopack is positief over de samenwerking met IW4/HetWerktNu.
“We zijn een kleinschalig bedrijf dat snoep en chocolade verpakt. Het werk is repeterend en kan fysiek zwaar zijn, maar soms juist ook weer heel overzichtelijk. Met een beetje maatwerk is er veel mogelijk.
‘Ik vind het belangrijk om in kansen en mogelijkheden te denken en te handelen. Ook voor mensen met een rugzakje is er die kans. En je ziet hoe goed het kan uitpakken. Ik leg geen nadruk op eventuele beperkingen – iedereen is gewoon collega. En Koali en Paulette vullen elkaar prachtig aan. Ik ben echt blij met deze twee. Met begeleiding en
de expertise van IW4/HetWerktNu kan dit project zeker slagen!’
Samenwerking die werkt
Maatwerk, begeleiding en vertrouwen zijn de sleutel tot succes. Dankzij de samenwerking tussen IW4/HetWerktNu en Innopack kregen Koali en Paulette niet alleen een baan, maar ook nieuwe energie, eigenwaarde en perspectief. En voor Innopack betekent dit gemotiveerde medewerkers en sociale impact.
Een mooi voorbeeld hoe werk echt wérkt – voor iedereen.
Meer weten?
Mocht u interesse hebben of meer willen weten of dit ook passend is voor uw organisatie neem dan contact op met Anke van Teeffelen voor een vrijblijvend gesprek en wie weet bent u binnenkort een werknemer rijker.
Heeft u een
vraag voor ons?
Laat een terugbelverzoek achter
